,,Światowy Dzień Pluszowego Misia”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie  opanowały nasze przedszkole, przybywając  z  swoimi małymi  właścicielami, aby  bawić się, świętować i uczyć.Dnia  25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach  Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci  zostały zaproszone do wspólnej zabawy        w "misiowej" krainie i gawrze, która została przygotowana specjalnie dla misiów, aby zamieszkały razem z dziećmi. Najpierw przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały historię święta oraz przypomniały sobie jakie znają misie. Następnie bawiły się przy piosenkach ,,Jadą, jadą misie”, Pluszowy miś”.  Wysłuchały również bajek o misiach oraz wzięły udział w wielu atrakcjach tj: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, tańce oraz degustację  miodku. Uwieńczeniem wspólnych zabaw był ,,misiowy” poczęstunek. Ten dzień  w przedszkolu był pełen  uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości  sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem w gawrze . Nas natomiast cieszy fakt, że mimo coraz nowocześniejszych i  atrakcyjniejszych  zabawek, moda na misie nie mija.