Uczniowie klasy III Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach uczestniczyli w dniach 9-10 listopada w wycieczce do Łodzi. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Palmiarnię w Ogrodzie Botanicznym. Następnie wyruszyliśmy na spacer ulicą Piotrkowską- najdłuższą i najstarszą ulicą miasta zabudowaną pięknie odrestaurowanymi pałacami i kamienicami. Poznaliśmy wielokulturowy krajobraz ośrodka miejskiego z uwzględnieniem jego wielokulturowości, przemysłowego charakteru oraz znaczącej roli fabrykantów w kształtowaniu oblicza miasta. Zwieńczeniem dnia był niezapomniany dla wielu nocleg w hotelu. Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Centralnego Muzeum Włókiennictwa - najstarszego tego typu obiektu poświęconego włókiennictwu i historii tkactwa. Zwiedzanie obiektu zakończyły warsztaty praktyczne. Następnie zwiedzaliśmy Ogród Zoologiczny z Orientarium. Na koniec wycieczki oglądaliśmy ekspozycję w Centrum Nauki i Techniki EC1. Poznaliśmy praktycznie, wiele zasad fizyki i chemii. Wróciliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń.
16 listopada uczniowie klas VII-VIII z Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach w ramach projektu ,,Poznaj Polskę" uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie zapoznali się z historią powstania w bardzo sugestywny sposób z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Następnie spędzili czas na praktycznym poznawaniu praw fizyki w Centrum Nauki Kopernik. Ostatnim punktem programu była wizyta w teatrze ,,OCH- TEATR" na sztuce
pt. ,, Zemsta". Spektakl wystawiony był w znakomitej obsadzie. Występowali między innymi: Wiktor Zborowski, Cezary Żak, Artur Barciś, Lidia Sadowa.
Uczniowie kl.IV-VI Zespołu Oświatowego im. Św Królowej Jadwigi w dniach 9-10 listopada, uczestniczyli wycieczce do Łodzi dofinansowanej z projektu MEN pod nawą ,,Poznaj Polskę". Celem wycieczki było poznanie krajobrazu miasta przemysłowego z jego najważniejszymi elementami: wielokulturowością i przemysłowym charakterem oraz znaczącą rolą fabrykantów w kształtowaniu oblicza miasta . Pierwszego dnia nasi uczniowie podziwiali piękno roślin w Palmiarni Ogrodu Botanicznego. Następnie wyruszyli na długi spacer ulicami starej Łodzi, głównie podziwiając zabudowę ulicy Piotrkowskiej, pałace fabrykantów, kamienice jak również domy przeznaczone dla robotników fabryk dawnej Łodzi . Dzień zakończył nocleg w hotelu, niezapomniany dla najmłodszych uczestników wycieczki. Drugi dzień zaczął się od zwiedzania Muzeum Włókiennictwa. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie łódzkiego zoo i wydzielonego w nim Orientarium. Po obiedzie wycieczkowicze zwiedzali Centrum EC1 Łódź - czyli ekspozycję Centrum Nauki i Techniki w starej nieczynnej już elektrowni. Wróciliśmy pełni wrażeń i ciekawych doznań.
Dnia 26 października uczniowie klasy I, II i III wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Białegostoku - stolicy województwa podlaskiego. Wycieczka została dofinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę".
Pierwszym punktem wycieczki był spektakl pt. ACH, JAK CUDOWNA JEST PANAMA! w Białostockim Teatrze Lalek. Następnie udaliśmy się do zabytkowego Pałacu Branickich, który jest jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej. Obecnie jest to siedziba władz uczelnianych Uniwersytetu Medycznego. Duże wrażenie zrobiły na nas piękne barokowe ogrody znajdujące się wokół pałacu. Mieliśmy także okazję poznać i podziwiać wystawy medyczne oraz farmaceutyczne w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wycieczkę zakończyliśmy przepysznym obiadem.
22 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klasy I i II do Warszawy. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu MEN
#POZNAJPOLSKĘ. Po przyjeździe do Warszawy uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernik gdzie każdy sam decydował jakie doświadczenie przeprowadzi i w jakiej kolejności. Różnorodność zgromadzonych eksponatów bardzo zaciekawiła dzieci. Następnie udaliśmy się do teatru GULIWER gdzie uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym "Ale kino". Była to etiuda edukacyjna gdzie uczniowie mieli szansę zajrzeć w kulisy filmowego świata i śledzić perypetie z planu filmowego. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Warszawy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, których tematem były legendy Warszawy. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały pamiątki. Wszyscy wrócili zadowoleni.
Wycieczka była współfinansowana w ramach programu
#PoznajPolskę oraz przez rodziców uczniów.
W środę 22 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy dla klasy drugiej i trzeciej . Zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, tam dzieci bardzo chętnie bawiły się poprzez wykonywanie praktycznych čwiczeń. Następnie udaliśmy się do teatru "Guliwer" na przedstawienie "Ale kino", sztuka bardzo podobała się wszystkim, dzieci poznały etapy powstawania przedstawienia i ludzi przy nim pracujæcych .Dalej naszym celem było Muzeum Historii Warszawy, gdzie dzieci poznały legendy związane z Warszawą. Na tym zwiedzanie skończyliśmy i udaliśmy się na posiłek . Na koniec dzieci otrzymały magnesy z wizerunkiem warszawskiej Syrenki.Zadowoleni , pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły . Czekamy na następne wyjazdy w nowym roku szkolnym .
Wycieczka była współfinansowana przez program
#PoznajPolskę oraz rodziców uczniów.
W dniach 31 maja -2 czerwca 2022 r. klasy Va i VI uczestniczyły w wycieczce po Regionie Świętokrzyskim i Małopolsce. Zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, Historyczny Zespół Miasta Krakowa m.in. Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Ratusz oraz komnaty królewskie na Wawelu. Byliśmy świadkami otwarcia ołtarza Wita Stwosza w Bazylice, wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego i w ruinach Zamku w Chęcinach. W drodze powrotnej zobaczyliśmy najokazalszy dąb w Polsce - Dąb "Bartek" w Zagnańsku.
Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu z programu
#PoznajPolskę oraz rodziców uczestników.
11-13 maja 2022 r. klasy IV i Vb uczestniczyły w wycieczce krajoznawczej do Krakowa. Zwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu wraz z królewskimi komnatami, Planty i Błonia, Rynek Starego Miasta, Kopalnię Soli w Wieliczce, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zamek w Chęcinach, Dąb "Bartek" w Zagnańsku.
Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu z programu
#PoznajPolskę oraz rodziców uczestników
5 maja uczniowie z klas II i III wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego, która została dofinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę". Swoje zwiedzanie po tym urokliwym mieście rozpoczęliśmy od przejścia bulwarami nadwiślańskimi. Następnie udaliśmy się do Muzeum Nadwiślańskiego, w którym to podziwialiśmy Ekspozycję Stałą Sztuki Złotniczej. Po wizycie w Muzeum wybraliśmy się na przejażdżkę Melexami. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć kazimierskie spichlerze czyli zespól zabytków usytuowanych wzdłuż Wisły, a także cmentarz żydowski i ścianę płaczu. Następnym punktem wycieczki była piesza wędrówka na zamek i basztę czyli zespół fortyfikacji obronnych z XIII i XIV w. Zdobyliśmy także Górę Trzech Krzyży. Po pieszej wędrówce mieliśmy czas na podziwianie uroku kazimierskiego rynku, jak również na kupienie pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, który odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Zmęczeni, ale w dobrym humorze, szczęśliwie wróciliśmy do naszych rodzin.
W dniach 18, 19, 20 października 2021 roku uczniowie Zespołu Oświatowego im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa i Wieliczki
w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Impreza została zorganizowana za pośrednictwem Biura Podróży AQUARIS z Kosowa Lackiego.
Pierwszego dnia zwiedzili zespół opactwa benedyktynów w Tyńcu i Muzeum Kościuszkowskie – Kopiec Kościuszki.
Kolejny dzień został przeznaczony na poznanie Historycznego Zespołu Miasta Krakowa: Sukiennic, Barbakanu, Kościoła Mariackiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zamku Królewskiego na Wawelu z katedrą i Dzwonem Zygmunta, Domu Długosza oraz dzielnicy Kazimierz.
Ostatniego dnia zrealizowali kolejne dwa punkty programu: Muzeum Żup Krakowskich
w Wieliczce oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Wyjazd dostarczył uczniom wiedzy na temat tradycji, zabytków kultury i historii Krakowa.