Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Ziemi. I właśnie z tej okazji nasi Uczniowie przygotowali Apel z pomocą pani Anny Jastrzębskiej-Strus, pani Angeliki Irauth oraz pana Henryka Klewka. Apel był o tematyce ekologii, lecz nie mogło zabraknąć występów artystycznych, które zawdzięczamy chórowi szkolnemu, występowi tanecznemu -Laurze Jurczak wraz z Igą Wojewódzką, i klasom VII-VIII.

Ale po co to wszystko było? Dzień Ziemi przypomina nam o konieczności troski o naszą planetę i mobilizuje społeczeństwo do podejmowania działań na jej rzecz i ochrony. PS. Dbajmy o lepsze jutro.

Aleksandra Jaworowska

Wiktoria Pietrzak

12 kwietnia 2024r. uczniowie Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach uczestniczyli w ramach przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa w zajęciach ze strzelectwa na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Młodzież zapoznała się z techniką posługiwania się bronią oraz jej budową. Wszyscy sprawdzili w praktyce swoją wiedzę wykonując po kilka ćwiczebnych strzałów. Uczniowie zwiedzili także budynek szkoły, salę sportową, siłownię i bursę międzyszkolną.

Zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci za co bardzo dziękujemy.

7 marca obchodziliśmy wielkie święto - Dzień Patronki Szkoły. Przedstawienie pt. ,,Testament Królowej Jadwigi'', przygotowane przez uczniów klas: IV, VI, VII, VIII, pokazało nam, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Królowa Jadwiga całe swoje życie i panowanie, w szczerej modlitwie poleciła Bogu. Zaskarbiła tym sobie serca swoich poddanych. Dlatego my, jako jej wychowankowie, powinniśmy wziąć z niej przykład i zgodnie z jej testamentem spełniać Jej ostatnią wolę: ,,Wiele można uczynić, jeśli miłuje się Boga i bliźniego’’.

Tego dnia odbyło się również rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego pt.,,Korona Św. Królowej Jadwigi’’, zorganizowanego przez Szkolne Koło Teatralne oraz Świetlicę Szkolną. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – I (klasy 1-3) i II (klasy 4-8).
Miejsce I – Patrycja Chomicz (kl.2)
Miejsce II – Lena Sobieska (kl.2)
Miejsce III – Marcelina Rozbicka (kl.2)
Miejsce I – Oliwia Krasnodębska (kl.4)
Miejsce II – Sebastian Sobieski (kl.6)
Miejsce III – Zuzanna Zielonka (kl.6)
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

W poniedziałek 25 marca uczniowe z klas I i II uczestniczyli w warsztatach kulinarno-edukacyjnych organizowanych przez Kulinarne Poddasze w Siedlcach. Dzieci mogły poznać świąteczne zwyczaje i tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi. Oprócz tego każdy uczestnik warsztatów upiekł i udekorował swój mazurek, a także przygotował kanapkę z własną pastą. Było przepysznie!

☺️🧑‍🍳🥮