22 maja 2017 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu odbyły się gminne eliminacje XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego , w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach i Zespołu Oświatowego w Rozbitym Kamieniu.

Eliminacje przebiegały w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III i  uczniowie klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Rozbicka (kl.III), Krzysztof Derkacz(kl.III), Cezary Derkacz(kl.II), Magdalena Trzcińska(kl.IV), Gabriela Jaworowska(kl.V), Wiktoria Stańska(kl.VI). Wszyscy wykazali się umiejętnością doboru repertuaru i jego interpretacji, przenosząc zebranych w świat literatury pięknej. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Największym wyróżnieniem było zakwalifikowanie się do eliminacji powiatowych . Udało się to Magdalenie Trzcińskiej, Cezaremu Derkaczowi i Krzysztofowi Derkaczowi, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w Sokołowie Podlaskim .Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .