W dniach 19-20.10.2018r. na terenie naszej szkoły odbył się biwak integracyjny uczniów  klasy czwartej.

Po przygotowaniu miejsca do zabaw i snu, udaliśmy się na zajęcia w swoich grupach. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej na czele z panią Magdą Derkacz, a dziewczynki wzięły udział w nauce tańca prowadzonego przez panią Kasię Księżopolską. Po zakończonych zajęciach poszliśmy na ognisko przygotowane przez rodziców. Piekliśmy kiełbaski, ziemniaki, pieczywo oraz stworzyliśmy mini ,,Bitwę na głosy’’, dziewczyny kontra chłopcy. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie pani Danusia kilkakrotnie  dzieliła nas na grupy abyśmy lepiej się poznali i miło spędzili czas. W dalszej części harcerze naszej szkoły: Paulina Znamierowska, Julia Jaworowska, Sandra Ławnik, Aleksandra Suprun, Wiktoria Stańska oraz Jakub Buzuk  przygotowali dla nas grę terenową  w której należało wykonać zadania zlecone przez bogów greckich. Na początku uczniowie  zostali podzieleni na grupy, harcerze wyjaśnili zasady gry i współpracy. Każdy z bogów odpowiednio przebrany przedstawiał krótką historię, która ułatwiała dotarcie do kolejnego miejsca.  Po takiej ekscytującej grze,  przyszedł czas na sen.

Rankiem zjedliśmy śniadanie przygotowane przez rodziców. Po posiłku nastąpił ciąg dalszy integracji przy wspólnych grach i zabawach do momentu przyjazdu rodziców. Cel został osiągnięty, poznaliśmy się lepiej i rozstaliśmy się w bardzo dobrych humorach. Biwak był bardzo udany.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców  a w szczególności dla: Magdaleny Derkacz, Urszuli Księżopolskiej , Anny Stańskiej, Joanny Soszyńskiej. Nad całością imprezy czuwały: Danuta Księżopolska i Dominika Dmowska.