Dnia 03.09.21 klasa VII wraz z Panią Danutą Księżopolską oraz Panią Moniką Paczóską wybrała się na pieszą wycieczkę do lasu. Uczniowie mieli możliwość  podziwiać wiele gatunków roślin takich jak: cykoria podróżnik, dziurawiec zwyczajny, babka lancetowata, wyka łąkowa, pięciornik gęsi, poziewnik, komosa, chaber łąkowy i wrotycz pospolity. Klasa miała okazje zapoznać się z leczniczymi  właściwościami ziół. Wszyscy zachwycali się różnorodnymi i zjawiskowymi krzewami jak akacja, czarny bez i jałowiec. Młodzież mogła poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę o drzewach takich: jak klon ,dąb, olsza ,modrzew, sosna, kasztanowiec, świerk, jodła, grab, brzoza. Po dwu godzinnej wyprawie uczniowie z uśmiechami na twarzy powrócili do szkoły.  Danuta Księżopolska.