Nasza szkoła propaguje i promuje sport szkolny. Aktywność fizyczna w zintegrowanym kształceniu w sferze motoryki, to odpowiedni moment na wypracowanie pozytywnych nawyków sportowych.  Zachęcając dzieci do aktywności ruchowej wspieramy je nie tylko do karier sportowych, ale przede wszystkim do bycia zdrowym człowiekiem. Widoczne jest zaangażowanie i próby podniesienia poziomu i podejścia jakościowego do rozgrywanych meczów. Drużyna dziewcząt z klas VI – VII wywalczyła III miejsce w Powiatowych Rozgrywkach w piłkę nożną, zaś dziewczęta z klas VII-VIII zajęły I miejsce w Miejskich rozgrywkach i I miejsce w Powiatowych rozgrywkach w piłkę nożną. Mamy duże oczekiwania w Regionalnych rozgrywkach i „balonik” naszym sumptem będziemy znowu pompować. Czekamy na pokaz siły, umiejętności i zaangażowania naszych piłkarek. W kategorii chłopców klas VII-VIII zajęliśmy V miejsce w powiecie.