,,Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie”

Nasze  przedszkole 3 kwietnia 2017r po raz pierwszy włączyło się w ogólnopolską  inicjatywę organizowaną przez fundację SYNAPSIS pt. ,,Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie”. Celem akcji  jest zwiększenie świadomości  i wrażliwości  na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z  jakimi  borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi.W naszej placówce od kilku lat prowadzone są  działania terapeutyczne z dziećmi  z autyzmem , dzięki którym mają one możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju. Poprzez wspólne zajęcia  i zabawę  uczą się prawidłowych zachowań integrując się z rówieśnikami. Tego dnia w akcie solidarności  z osobami cierpiącymi na autyzm  dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola ,,zaświecili  na niebiesko” ubierając  się na ten kolor. Sale przedszkolne udekorowano niebieskimi balonami  i wykonano  gazetki tematyczne.W poszczególnych grupach przeprowadzono pogadanki, podczas których dzieci dowiedziały się co to jest autyzm, jak zachowują się dzieci z autyzmem, co to są piktogramy. Powstały   prace plastyczne- oczywiście w kolorze niebieskim. Na koniec dzieci  uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych z niebieskimi balonami oraz układały różnorodne kompozycje z niebieskich nakrętek.