Światowy  Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

Zwykle 21 marca nasze przedszkolaki z wielką pompą świętowały pierwszy dzień wiosny.W tym roku oprócz powitania nowej pory roku dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.W związku z tym, że  do naszej placówki uczęszczają dzieci z Zespołem Downa, z tym większą radością i entuzjazmem przeżywaliśmy ten dzień.Na znak akceptacji, tolerancji oraz solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa  wszyscy założyliśmy  dwie różne kolorowe skarpety.Tego dnia przedszkolaki wysłuchały bajki pt.,, Dlaczego taka jestem?” oraz wykonały z papieru „kolorowe skarpety”, którymi przyozdobiliśmy przedszkolne sale i korytarze.Zobaczcie sami, jak w tym roku witaliśmy wiosnę w kolorowych skarpetach: