Teatrzyk  ,,Magiczna  księga”

Dnia 17.01.2017r przedszkolaki  obejrzały teatrzyk pt: ,,Magiczna księga” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego ,,Arena” z Białegostoku. Bajka opowiadała  o Marylce, która uwielbiała  spędzać czas na graniu w gry komputerowe, oglądaniu telewizji, oglądaniu bajek na swoim tablecie, czy surfowaniu po Internecie. Babcia , zmartwiona zachowaniem wnuczki oraz jej złymi ocenami  w szkole, wręczyła  jej magiczną książkę, która miała zmienić  życie dziewczynki. Prezent sprawił, że Marylka musiała  stawić czoła zagadkom i zadaniom stawianym przez bohaterów bajek dziecięcych, którzy pojawiali  się w różnych okolicznościach. Wszystkie przygody, które spotkały  bohaterkę, spowodowały, że dziewczynka zrozumiała, że czytanie książek jest dużo pożyteczniejsze i przyjemniejsze od oglądania telewizji czy grania na komputerze. Bo jak mówi powiedzenie: ,,Kto czyta  książki, ten żyje podwójnie”. I tak nasi mali widzowie dowiedzieli się, że czytanie książek to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim szansa na wędrowanie po niezwykłych, magicznych krainach, szansa na poznanie ciekawych opowieści i fascynujących bohaterów.