Wycieczka do Bałtowa

5 października 2018r. najstarsze grupy przedszkolaków z Przedszkola w Bielanach Jarosławach wybrały się na wycieczkę do Bałtowa.

Swoją przygodę z tym niezwykłym miejscem rozpoczęliśmy od zwiedzania Juraparku,  w którym dzieci miały okazję podziwiać w przepiękną jesienną pogodę modele dinozaurów. Po spotkaniu z tymi prehistorycznymi stworzeniami, dzieci udały się do kina 5D, gdzie prócz trójwymiarowego obrazu doznały także wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych. Efekty te pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Było wiele emocji. Kolejnym punktem Bałtowskich atrakcji, było Oceanarium, które przenosi w świat podwodnego życia ogromnych gadów, w ich naturalnej  wielkości. Następnie udaliśmy się w podróż amerykańskim schoolbus’em do Zwierzyńca Górnego. Jest to niezwykłe miejsce, w którym żyje ok 400 swobodnie biegających gatunków zwierząt m.in. lamy, wielbłądy, alpaki oraz bydło szkockie. Ze świata niesamowitej fauny przenieśliśmy się w świat historycznych opowieści, zaklętych w murach zamków. Dzieci miały okazję zobaczyć zamki w miniaturze, leżące na terenie Polski. Zobaczyły strój, opancerzenie i uzbrojenie wojowników Mieszka I. Odbyły żywą lekcję historii z cyklu „Piękna i Niepodległa”. Wszyscy dzielnie maszerowaliśmy pośród prehistorycznych gadów i nikt nie był zmęczony dość długim spacerem. Elementem zwieńczającym dzień Bałtowskiej przygody była wizyta w McDonaldzie. Dzieci zmęczone, jednak bardzo dzielne(po raz pierwszy wracały tak późno do domu), naładowane pozytywną energią wróciły w ramiona stęsknionych rodziców z uśmiechami na twarzy.