,,Ekologiczna orkiestra”

Obok działań w ramach projektu ,,Gdy segregujesz-klimat ratujesz” w grupie 3-latków odbyły się również zajęcia utrwalające zdobyte wiadomości poprzez praktyczne działania. Dzieci  uczestniczyły w zajęciach pt. ,,Ekologiczna orkiestra”, gdzie wysłuchały  piosenki ,,Zostań przyjacielem Ziemi” i rozmawiały na temat jej  treści, wyjaśniając jak można zostać przyjacielem Ziemi i chronić ją, by była czysta. Następnie z ,,Zaczarowanego pudełka” odgadywały za pomocą dotyku co ukryło  się w pudełku, a były to: butelki plastikowe, opakowania po jogurtach, sokach, maśle. Z tych nieużytków przedszkolaki wykonały ekologiczne instrumenty muzyczne, na których wystukiwały różne  rytmy oraz akompaniament  poznanej piosenki. W ten sposób dzieci  dowiedziały się, że niektóre nieużytki można wykorzystać do zabawy.