,,Odpady i recykling’’- segregujemy śmieci

Najmłodsza grupa dzieci w przedszkolu w ramach działań projektowych obejrzała interaktywny przewodnik ,,Odpady i recykling” przedstawiający zagadnienia związane z powstawaniem odpadów oraz  segregowaniem  ze względu na ich pochodzenie, rodzaj, użyteczność lub stwarzane przez nich ryzyko. Dzieci  również aktywnie uczestniczyły w grze interaktywnej gdzie mogły wykazać się zdobytą wiedzą. W celu praktycznego utrwalenia wiadomości  również segregowały śmieci do dużych śmietników znajdujących się na placu szkolnym, stając niejednokrotnie na ,,wysokości zadania”.Dzięki takim działaniom dzieci wdrażają się i utrwalają nawyki  segregowania odpadów oraz kształtują poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.