Przedsięwzięcia zrealizowane w Zespole Oświatowym im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach w  ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę :

1. 1.       Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  2. 2.       Spotkanie uczniów z Panem Romanem Pankiewiczem- autorem książki pt. „ Polski żywioł”, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu.
  3. 3.       Wyjazd do miejsc pamięci narodowej na terenie Powiatu Sokołowskiego, związanych z Powstaniem Styczniowym.
  4. 4.       Pokaz historyczny „ Droga do wolności”.
  5. 5.       Wyjazd do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na wystawę „ Orzeł Biały – Nasza Duma”.
  6. 6.       Przystąpienie do projektu MEN Godność – Wolność – Niepodległość.
  7. 7.       Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ Jesteśmy wolni”.
  8. 8.       Rajd rowerowy „ Śladami miejsc pamięci narodowej Gminy Bielany”.
  9. 9.       Festyn Patriotyczny , w ramach którego zorganizowano bieg niepodległości, wystawę zdjęć, upamiętniających miejsca pamięci narodowej na terenie Gminy Bielany oraz występy dzieci, prezentujących własne wykonania utworów patriotycznych, zwycięzców Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.
  10. Lekcje poświęcone setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  11.   Wycieczki do miejsc pamięci na terenie Bielan – porządkowanie grobu nieznanego żołnierza, zapalanie zniczy.
  12. Wyjazd uczniów kl. VIII i III gimnazjum na film „ Dywizjon 303” oraz spektakl „ Kolumbowie”.

Zadania zaplanowane, których realizacja odbędzie się w miesiącach wrzesień – grudzień 2018 roku :

1. 1.       Uroczysta akademia z okazji święta niepodległości, przygotowana przez uczniów kl. III gimnazjum, w ramach realizacji projektu gimnazjalnego. Przedstawienie będzie prezentowane w Zespole Oświatowym w Bielanach Jarosławach oraz w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu.
  2. 2.       Wycieczka do Sulejówka, do muzeum Piłsudskiego.
  3. 3.       Wyjazd na wystawę – portrety legionistów do Regionalnego Ośrodka Kultury w Rozbitym Kamieniu.
  4. 4.       Opracowanie broszury na temat miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Bielany.