Cele: nadrzędnym celem jest upamiętnienie wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Cele Szczegółowe: uczniowie znają okoliczności, w jakich przebiegała walka o niepodległość, potrafią wskazać „ ojców ‘’ polskiej niepodległości, znają miejsca pamięci narodowej na terenie Gminy Bielany, pamiętają o świętach narodowych i biorą czynny udział w obchodach rocznic patriotycznych, mają świadomość, jakiej odwagi, ofiarności i poświecenia wymagało odzyskanie wolności, okazują szacunek symbolom narodowym oraz miejscom związanym z walką o niepodległość.

Zadania:

1.     Akademie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odzyskania niepodległości.

2.     Udział uczniów w pokazach historycznych.

3.     Wyjazdy na wystawy związane tematycznie z odzyskaniem niepodległości.

4.     Wyjazdy do miejsc pamięci narodowej.

5.     Wycieczka do muzeum Piłsudskiego w Sulejówku.

6.     Spotkania z ciekawymi ludźmi, twórcami.

7.     Udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej.

8.    Zorganizowanie Patriotycznego Festynu Rodzinnego.

9.    Opracowanie broszury o miejscach pamięci na terenie Gminy Bielany.

10. Przeprowadzenie lekcji o tematyce patriotycznej dotyczących walki o niepodległość.

11. Odwiedzanie i porządkowanie miejsc na terenie Bielan związanych z walkami o niepodległą Polskę.

12. Przystąpienie do projektu MEN Godność – Wolność – Niepodległość.

13. Wyjazdy na spektakle i filmy dotyczące walki narodowowyzwoleńczej.