Gmina Bielany jako jedna z 4-ech pierwszych gmin w Polsce zakupiła szkolny autobus elektryczny. Autobus marki Solaris został dziś dostarczony do Zespołu Oświatowego w Bielanach. W ramach szkolenia kierowcy nowego autokaru oraz sprawdzenia jego sprawności odbył się objazd po ulicach Gminy Bielany. Jesteśmy pewni, że poprawi się komfort jazdy i bezpieczeństwo naszych dzieci, to one są dla nas najważniejsze.
Zakup autobusu elektrycznego nie byłby możliwy, gdyby nie 90% dotacja z NFOŚiGW w ramach programu Kangur dotyczącego elektromobilności. Jesteśmy prekursorami ekologicznych pojazdów szkolnych w tej części Polski na terenach wiejskich. Obecnie jest ogromne zainteresowanie następnym naborem NFOŚiGW ze strony samorządów, zatem nasze decyzje były słuszne i bardzo potrzebne.
Życzymy powodzenia innym samorządom!
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu Brak dostępnego opisu zdjęcia.