Święto Patrona- św. Królowej Jadwigi

23 maja w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona – Św. Królowej Jadwigi. Z tej okazji zaplanowaliśmy przedstawienie teatralne, w trakcie którego uczniowie mogli zapoznać się z życiem i osiągnięciami królowej oraz przybliżyć sobie czasy, w jakich władała naszym krajem.

Chcieliśmy w nim pokazać wartości, że Św. Jadwiga jest dla nas wzorem do naśladowania, przykładem wybitnej osobowości ze względu na wartości, które wyznawała i swoim życiem potwierdzała. Były to: umiłowanie pokoju, wrażliwość na krzywdę, rozumienie ludzkich potrzeb, zasługi dla kraju i języka polskiego. Królowa Jadwiga była bardzo uwrażliwiona na ludzkie cierpienie. Troszczyła się o zakładanie szpitali i starała się o pomoc biednym, stawała w obronie pokrzywdzonych. Wartości, które wyznawała są zawsze aktualne. Uczniowie naszej szkoły starają się godnie naśladować swoją Patronkę niosąc pomoc pokrzywdzonym oraz uczestnicząc w akcjach charytatywnych przeprowadzanych na terenie szkoły. Ten humanitaryzm średniowiecznej królowej imponuje nam, ludziom XXI wieku, dlatego jesteśmy dumni, że Zespół Oświatowy w Bielanach Jarosławach nosi Jej imię.

Głównymi aktorami przedstawienia byli uczniowie klas: IIIg (Paulina Znamierowska, Anna Soszyńska, Julia Jaworowska, Gabriela Karcz, Jakub Buzuk, Michał Kosieradzki, Sandra Ławnik), Va (Krzysztof Derkacz, Marcin Onisk), IV (Cezary Derkacz). W apelu udział wzięły również dziewczynki z klasy IIb (Maja Skorupka, Aleksandra Jaworowska, Zuzanna Skorupka, Weronika Jurczak, Basia Świnarska, Gabriela Skorupka, Marta Dmowska), których taniec zachwycił wszystkich zgromadzonych. Przepiękną oprawą muzyczną przygotował p. Dominik Grzyb wraz z chórem, złożonym z uczniów naszej szkoły. Stroje, w których aktorzy mieli przyjemność wystąpić, były przygotowane i uszyte przez p. Agnieszkę Adamczyk. Przedstawienie przygotowały: p. Anna Jaseńczuk, p. Beata Dobies, p. Ewa Zawadzka, p. Małgorzata Flażyńska.