3 maja harcerki z 12 DH ,,Ignis’’ z naszej szkoły uczestniczyły w obchodach 228. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja z 1791 roku, które odbywały się w Sokołowie Podlaskim.  Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w sokołowskiej Konkatedrze. Następnie przemaszerowano ulicami miasta do najważniejszych miejsc pamięci narodowej. Pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego złożono kwiaty i odśpiewano hymn państwowy. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej). Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788. Po odzyskaniu niepodległości w 1918, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe uchwałą Sejmu Ustawodawczego z 29 kwietnia 1919. Po II wojnie światowej obchodzono je do 1946. Przez demonstracje studenckie władze dopiero w roku 1981 ponownie zaczęły świętować to wydarzenie.