Dnia 13.X.2016 r. w czwartek odbyło się w Zespole Oświatowym im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach uroczyste ślubowanie uczniów klasy I oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Pani Dyrektor Renata Kalicka powitała zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości – p. Wójta Zbigniewa Woźniaka, przewodniczącego Rady Rodziców p. Marka Adamczyka, przewodniczącego komisji oświatowej – p. Tomasza Nasiłowskiego i kierownik GZOSiP panią Teresę Gotowicką. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów kl. I i pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor R. Kalicką. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki, a ksiądz Andrzej Ułasiuk poświęcił plecaki. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu kl. I. Dzieci powiedziały wierszyki i  zaśpiewały piosenki. Na zakończenie jedna z uczennic odczytała list do rodziców.

Kolejnym punktem tej uroczystości była akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie Zespołu Oświatowego złożyli życzenia nauczycielom oraz zaśpiewali piosenki. Na dowód wdzięczności wręczyli kwiaty. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za przybycie i udział w uroczystości. Uczniowie kl. I udali się do klasy wraz z rodzicami i wychowawcą , gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. Opr. Joanna Mielańczuk