Tegoroczny rok szkolny rozpoczęliśmy 4 września Mszą Świętą w kaplicy w Bielanach. Następnie udaliśmy się do szkoły na uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny 2017/ 2018. Dyrektor Zespołu Oświatowego pani Renata Kalicka serdecznie powitała przybyłych gości, licznie zgromadzonych rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła główne kierunki pracy szkoły w świetle przepisów nowej reformy oświatowej. Zapoznała uczniów poszczególnych z ich wychowawcami. Szczególnie ciepłe słowa skierowała pani dyrektor do pierwszaków, którzy w październiku złożą ślubowanie i uroczyście zostaną włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Bielanach Jarosławach. Wójt Gminy Bielany, pan Zbigniew Woźniak, życzył uczniom sukcesów, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy. W dalszej części młodzież szkolna zaprezentowała wiersze i piosenki tematycznie związane z powrotem uczniów do szkoły po wakacjach. Następnie uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.