18 września rozpoczęliśmy w naszej szkole "Tydzień dla ekologii i przyrody". Podążając za hasłem tegorocznej akcji sprzątania świata: "Sprzątanie świata łączy ludzi" dzieci uczęszczające na świetlicę wspaniale włączyły się we wspólne sprzątanie naszego szkolnego terenu. Brawo!

20 września, klasy IV i VI w ramach Tygodnia Przyrody i Ekologii odwiedziły Nadbużański Park Krajobrazowy. Naszym przewodnikiem po parku był strażnik przyrody NPK pan Janusz Kur.
Uczniowie w trakcie prawie 5 km marszu leśnymi ścieżkami mieli możliwość zapoznania się z różnymi gatunkami drzew oraz inną ciekawą roślinnością rosnącą w lesie.
Na zakończenie leśnej wyprawy odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Klasa I aktywnie brała udział w tygodniu ekologii sadząc kwiatki w swojej sali.

Klasa II w ramach trwającego w naszej szkole tygodnia dla ekologii i przyrody poznała elementy kwiatów oraz ich pielęgnację. Uczniowie samodzielnie posadzili kwiaty w doniczkach, dekorując nimi swoją salę.

Klasa III brała udział w wycieczce, podczas której dzieci uczyły się nazywać i rozpoznawać gatunki drzew. Trzecioklasiści sadzili kwiaty i wykonali gazetkę na temat znaczenia roślin w przyrodzie.

W ramach szkolnego programu "Tygodnia dla Ekologii" klasa IV z zapałem sadziła kwiaty i dekorowała klasę.

Uczniowie klasy VIII w Tygodniu dla Ekologii i Przyrody
*oobejrzeli film nt. "Znaczenia roślin“,
*przygotowali gazetkę tematyczną "Znaczenie roślin",
* sadzili rośliny doniczkowe, które ozdobiły klasę,
* wykonali prace pielęgnacyjne wokół swojego drzewka - daglezji Marcedes,
* wykonali gazetkę o drzewach.

Klasa VI wykonała kolejną aktywność w ramach Tygodnia ekologii i przyrody. Tym razem tworzyli zieloną dekorację klasy, sadząc kwiaty doniczkowe.