Narodowe Czytanie 2023 – XII edycja za nami…
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem, 12 września 2023 roku, w murach naszej szkoły czytaliśmy fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem’’. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do epopei narodowej. Jest to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest właśnie w 2023 roku. Uroczystość oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor Renata Kalicka, która powitała wszystkich uczestników spotkania. Następnie uczniowie klas IV, VII i VIII przybliżyli nam treść powieści, dzięki czemu tegoroczna lektura ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej zawładnęła naszymi sercami i umysłami. Dziękujemy, że mogliśmy ją wspólnie poznawać. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i pragnęli kultywować polską tradycję.