Wycieczka do Warszawy

Dnia 11.05.2017r  przedszkolaki z najstarszych grup oraz klasa I ZO w Bielanach Jarosławach wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, w którym czekało na dzieci wiele naukowych atrakcji. Podczas zwiedzania dzieci najbardziej zaciekawiło wielkie wahadło, armatka powietrzna, model tornado, wielkie bańki mydlane czy kolczaste łoże fakira. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem mogły same zmieniać ukształtowanie terenu, tworzyć wyspy, góry, zatoki. A to wszystko dzięki piaskowi. Przyjemnie było posłuchać dźwięków różnych instrumentów, zagrać na harfie i olbrzymim bębnie. Wiele uciech sprawiły doświadczenia z wodą, m.in. wir wodny. Zabawie, doświadczeniom i radości nie było końca. To jedyne miejsce, gdzie nie tylko można, ale trzeba wszystkiego dotknąć i doświadczyć, a poprzez zabawę można się wiele nauczyć. W dalszej części wycieczki odwiedziliśmy manufakturę cukierków. Dzieci zobaczyły jak powstają małe, słodkie arcydzieła sztuki cukierniczej- miniaturowe karmelki. Z wielkim zainteresowaniem oglądały w jaki sposób z żółtego karmelu powstał biały karmel tzw. -,,wyciąganie cukru na haku”. Podczas pokazu dzieci zobaczyły cały proces tworzenia wzoru, aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci małego karmelka, którego mogły od razu skosztować. Na koniec pokazu każdy otrzymał słodki upominek.Ostatnim punktem wycieczki był McDonald’s, w którym dzieci samodzielnie mogły zamówić i wybrać zestawy Happy Meal wraz z zabawkami. Pobyt przebiegał w miłej i przyjemnej  atmosferze. Po długiej podróży dzieci zmęczone, ale pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.