W naszym przedszkolu corocznie organizowane jest ,,Przedszkolne Kolędowanie”, które jest już tradycją. W tym roku odbyło się 20 grudnia i  brały w nim udział przedszkolaki, rodzice, dyrektor, nauczyciele i pracownicy przedszkola oraz zaproszony gość –Wójt Gminy Bielany-pan Zbigniew Wożniak.

Na wstępie pani dyrektor-Renata Kalicka i pan Zbigniew Wożniak złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Następnie dzieci przedstawiły krótki program artystyczny.

Z  radością i zaangażowaniem recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały pastorałki, a najstarsza grupa dziewczynek zaprezentowała piękny ,,Taniec aniołków”,który sprawił , że zapanowała magiczna i świąteczna  atmosfera. Występy dzieci były przeplatane kolędami śpiewanymi przez rodziców, nauczycieli  i gości, którzy otrzymali  upominki w postaci bombek od dzieci na pamiątkę wspólnego kolędowania. Na koniec wszyscy zaśpiewali kolędę ,,Bóg się rodzi”, symbolicznie podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia, lecz co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Składamy serdeczne podziękowania dla pana Wójta-Zbigniewa Wożniaka –za udział w przedszkolnym kolędowaniu oraz wszystkim rodzicom również  za wspólne  kolędowanie oraz przygotowanie wigilijnego poczęstunku.