,,Pisanki, kraszanki” -warsztaty Wielkanocne

Aby poczuć atmosferę Świąt Wielkanocnych i aktywnie uczestniczyć w ich przygotowaniu dn. 04.04.2023r  grupa ,,Kubusie”  wyjechała na warsztaty zdobienia pisanek i wykonywania ozdób wielkanocnych do zagrody edukacyjnej ,,Mitowska Zagroda” w Seroczynie. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz rozbudzenie aktywności twórczej dzieci. Po krótkiej pogadance wprowadzającej w tematykę wielkanocną oraz prezentacji przepięknych pisanek  przedszkolaki  zabrały się za wykonywanie pisanek techniką decoupage i batikową. Następnie dzieci wykonały wielkanocne  stroiki i karty związane z symboliką świąt. ,,Kubusie” z radością wykonywały piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele kreatywności, pomysłowości i …ostrożności. Był to mile i pracowicie spędzony czas, zwieńczony słodkim poczęstunkiem- domową szarlotką. Przedszkolaki opuszczały warsztaty z piosenką na ustach ,,Pisanki, kraszanki, jajka malowane- nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek” oraz własnoręcznie wykonanymi pisankami i ozdobami wielkanocnymi.