,,W poszukiwaniu Jesieni ”

Środa 25.09.2019r dla przedszkolaków była dniem pełnym wrażeń . Dzieci wyjechały   do Lasu Przeżdzieckiego  koło Sokołowa Podlaskiego. Celem wycieczki  było sprawdzenie,  czy  Pani Jesień  już zawitała. Na miejscu przedszkolaki powitał grą na trąbce leśniczy- p. Waldemar Szmurło i zaprosił na wspólny spacer, aby poszukać śladów jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Podziwiały różnorodne gatunki drzew, słuchały odgłosów ptaków, obserwowały tropy zwierząt, a do kącików  przyrodniczych zbierały ,,skarby”, które zostawiła jesień. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania lesie i dowiedziały się jak duże znaczenie  ma las  dla człowieka i zwierząt. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy szanować  i są one za nią odpowiedzialne. Wyprawa zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami oraz wspólna zabawą. Pełne wiedzy o lesie i z leśnymi  pamiątkami  wróciły dzieci do przedszkola. Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu w Sokołowie Podlaskim oraz panu leśniczemu za mile i ciekawie spędzony czas.