,,Wielkanocne warsztaty rękodzieła”

8 kwietnia 2019 roku grupy przedszkolne ,,Kubusie” i ,,Smerfusie” uczestniczyły w warsztatach rękodzieła zorganizowanych w gospodarstwie agroturystycznym pani          Ewy Mitowskiej w Seroczynie. Celem wycieczki było stworzenie dzieciom możliwości bezpośredniej obserwacji powstawania prac rękodzielnictwa ludowego, aktywnego uczestniczenia w zajęciach folkloru, kształtowanie tożsamości kulturowej dzieci poprzez stwarzanie warunków do poznawania tradycji i sztuki ludowej związanej ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci pod okiem artystki ludowej wykonały pisanki techniką decoupage. Z ogromnym zapałem ozdabiały gęsie wydmuszki według własnych pomysłów. Powstały piękne, kolorowe pisanki, każda z nich była inna i niepowtarzalna. Następnie przedszkolaki pod okiem prowadzącej wykonały z gotowych elementów karty świąteczne oraz pomagały w tworzeniu palm wielkanocnych. Sprawiało to im ogromna frajdę tym bardziej, że  wszystkie wytwory swojej pracy każdy uczestnik otrzymał do domu. Efekt wspólnej pracy był imponujący. Po skończonej pracy dzieci otrzymały poczęstunek i mogły pobawić się zabawkami oraz  na podwórku. Pobyt w Seroczynie  to niezapomniana lekcja nauki tradycji połączona z możliwością rozwoju zdolności artystycznych, kreatywnych i manualnych. Dzieci we wspaniałych nastrojach wróciły do przedszkola z ozdobami, które ozdobią niejeden wielkanocny stół.