,,21 marca-Światowy Dzień Zespołu Downa-Dzień Kolorowej Skarpetki"

Wszyscy jesteśmy rożni, ale Tacy sami! Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki i w tym roku świętowały dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola aktywnie włączając się do obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Do naszej placówki uczęszczają dzieci z Zespołem Downa, z tym większą radością i entuzjazmem przeżywaliśmy ten dzień. Na znak akceptacji, tolerancji oraz solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa wszyscy założyliśmy dwie różne skarpety. Tego dnia przedszkolaki wysłuchały bajki pt.,,Tajemnica znikających ciasteczek", która wprowadziła dzieci w świat dziecka z Zespołem Downa, pomogła poznać i zaakceptować inność. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawie ,,Jak to by było gdyby?"- umożliwiającej doświadczenie problemów osób niepełnosprawnych oraz wykonały z papieru ,,kolorowe skarpety", którymi przyozdobiliśmy przedszkolne sale i korytarze. Zobaczcie sami, jak w tym roku witaliśmy wiosnę w kolorowych skarpetkach.