Dnia 05.10.2016r. dzieci  grup  RPP I i RPP II uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej.

Pierwszym punktem programu wycieczki  była pogadanka połączona z pokazem filmowym  dotycząca  segregacji śmieci. Dzieci dowiedziały się jak segregować śmieci, co możemy zrobić, aby zmniejszyć ilość i objętość wytwarzanych przez nas śmieci oraz co dzieje się z odpadami wyrzucanymi do pojemników. Miały również możliwość obejrzeć prace  wykonane z  odpadów m.in. zwierzęta, owoce, zamek, rakietę jak i zobaczyć nowe produkty z odpadów –granulat, papier, preformy butelek plastikowych.

Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzanie zakładu, miejsca do którego ciężarówki przywożą śmieci, a następnie gdzie się je segreguje i przetwarza. Dzieci dowiedziały się, iż dzięki takim zakładom i staraniom ludzi może się zmniejszyć góra śmieci, którą sami tworzymy. Pracownik zakładu tłumaczył, gdzie trafiają odpady i co dalej z nimi się dzieje, co to jest recykling, dlaczego mamy segregować odpady. Podczas wycieczki Pan przewodnik zapoznał przedszkolaków z kolejnymi etapami segregacji odpadów i ich unieszkodliwianiem, dzieci zobaczyły  składowiska odpadów  po segregacji, urządzenia i maszyny, którymi operują pracownicy zakładu oraz kompostownię odpadów ulegających biodegradacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali drobne upominki -ekologiczne przybory szkolne.