,, Dzień Papieski ”

Jan Paweł II bardzo kochał dzieci- a one Jego. Jak chyba  żaden  z Jego poprzedników na Stolicy Apostolskiej, wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w obronie, doceniał ich znaczenie w ewangelizacji. We wtorek 16.X.2018r obchodziliśmy w przedszkolu XVIII Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności  i duchowej łączności  ze św. Janem Pawłem II. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci od samego rana słuchały pieśni  bliskich Ojcu Świętemu, oglądały ilustracje, zdjęcia z albumów oraz obejrzały prezentację o Janie Pawle II, która przybliżyła przedszkolakom  Jego postać  oraz najważniejsze chwile z życia. Następnie wspólnie zaśpiewały ,,Barkę” oraz ,,Święty, święty uśmiechnięty ” i  wykonały prace plastyczne  przedstawiające Wielkiego Polaka- Jana Pawła II. Na pamiątkę  dzieci  otrzymały obrazek z Ojcem Świętym. Tak radośnie i sentymentalnie upłynął  ,,Dzień Papieski ” w naszym przedszkolu.