Wycieczka przedszkolaków do wioski indiańskiej "Fort Hantajo"

Nasze dzieci z okazji Ich święta czyli Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej „Fort Hantajo” w Borzychach niedaleko  Węgrowa.  Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o życiu Indian, o ich obyczajach. Podziwialiśmy bogatą kolekcję indiańskiego rękodzieła tj. przedmioty codziennego użytku, ubrania Indian, instrumenty muzyczne, broń,  zabawki dla małych dzieci itp. Oglądaliśmy również wigwamy i indiańskie totemy. Kolejnym etapem wycieczki były gry i zabawy zręcznościowe. Próbowaliśmy swoich sił w strzelaniu z łuku, rzucaniu włócznią, był również tor przeszkód, łowiliśmy ryby. Każdy miał okazję zrobić dla siebie indiańską biżuterię. Po zakończonych zabawach i atrakcjach był czas na posiłek- panie animatorki przygotowały kiełbaski pieczone na grilu.   To była udana wycieczka! Będziemy miło wspominać te miejsce.