Spotkanie z Alpakami

Dnia 15 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z Alpakami połączone z sesją zdjęciową. Alpaki to zwierzęta, które są przyjazne i lubią dzieci. Przedszkolaki głaskały je i karmiły, ponadto dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawych informacji na temat hodowli i życia tych zwierząt. Alpaki pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie zostały udomowione. Z wyglądu przypominają lamę, ale w przeciwieństwie do lam, alpaki prawie nie polują i nie przejawiają żadnej agresji. Alpaki to ssaki parzystokopytne z rodziny wielbłądowatych, choć wcale nie mają garbów. Ich wielkim przysmakiem jest marchewka, trawa i siano. Alpaki prawie nie mają zębów – tylko kilka na dole. Wełna tych zwierząt występuje w szerokiej gamie kolorów i wykorzystuje się ją do produkcji poduszek, kołder, szyje się swetry, marynarki oraz pościel wełnianą. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości.