,,Gdy zniszczymy las, nie będzie nas”

W ramach projektu ,,Gdy segregujesz-klimat ratujesz” w najmłodszej grupie przedszkolaków przeprowadzono zajęcia ,,Gdy zniszczymy las, nie będzie nas” dotyczące lasu i jego mieszkańców. Dzieci nie tylko poznały zwierzęta i rośliny leśne, ale również dowiedziały się, że należy chronić przyrodę i nie wolno zostawiać śmieci w lesie, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt i hałasować. Dowiedziały się również, że las ma ogromne znaczenie dla ludzi i zwierząt, dlatego musimy o niego dbać. Aby przybliżyć im tematykę prowadzonych zajęć przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną ,,Ekologia i ja”, gdzie poprzez zabawę mogły utrwalić zdobyte wiadomości, dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta i rośliny, aby żyć w zdrowym i czystym środowisku. Na koniec rozwiązywały zagadki dotyczące ekologii. Podczas jesiennych spacerów przedszkolaki oglądały również z zainteresowaniem tablice ekologiczno-przyrodnicze znajdujące się na placu szkolnym, gdzie zdobywały i utrwalały wiadomości o otaczającym nas środowisku.                                         Celem tych działań jest wdrażanie  dzieci już od najmłodszych lat do świata otaczającej nas przyrody i wyrabianie nawyku  dbania i odpowiedzialności o nią zgodnie z przysłowiem ,,Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.