Dzieci z grup starszych w ramach projektu wdrażani są do edukacji przyrodniczej podczas zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Naszym celem jest zbliżenie dziecka do świata przyrody oraz nabycie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, poczucie troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi.  Nasze dzieci zdobywają coraz więcej wiedzy i informacji na temat zwierząt, które zamieszkują na naszych terenach. Dzięki tablicom edukacji ekologicznej, które znajdują się na wokół placówki możemy utrwalić poznane dotychczas informacje, a także poznać wiele innych ciekawostek na temat życia zwierząt i roślin. Przedszkolaki rozwiązują zagadki dotyczące zwierząt, kategoryzują zwierzęta (ssaki, drapieżniki, gryzonie itp.) poznają rośliny i drzewa, układają duże puzzle. Między innymi takim sposobem dzieci są wprowadzane w świat najbliższego nam środowiska przyrodniczego.