,,Już kolory poznajemy- segregację też zaczniemy”- tak  rozpoczęła się realizacja projektu ,,Gdy segregujesz-klimat ratujesz” w najmłodszej grupie przedszkolnej.

Dzieci wzięły udział w warsztatach  ekologicznych prowadzonych przez p. Patrycję Żółkowską  , podczas których dowiedziały się nie tylko co to są śmieci,  co trzeba z nimi robić, ale również do jakiego koloru pojemników należy je wrzucać. Miały możliwość obserwacji i czynnego udziału w segregowaniu odpadów. Nie lada wyzwaniem była konkurencja sportowa ,,Śmieć do kosza wrzuć-czysto wokół zrób”. Dla utrwalenia  zdobytych wiadomości obejrzały film pt. ,,Felka rady jak segregować odpady” oraz wykonały prace plastyczne. W celu wyrobienia nawyku zbierania surowców wtórnych  włączyły się czynnie do akcji zbierania zużytych baterii.