Świat przyrody to świat tajemniczy, dostarczający pozytywnych wrażeń i emocji. Kiedy dziecku przedstawimy zasady dbania o przyrodę z dużym prawdopodobieństwem pozostaną one z nim na całe życie.

Prezentując postawy proekologiczne, mamy nadzieję, że dzieci też będą przejawiać takie zachowania. Dlatego, też w dniu 15 września 2017 roku klasy IVa i V odwiedziły Zakład Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej. Wycieczka po ZUO w Woli Suchożebrskiej uświadomiła  dzieciom, dlaczego tak ważna jest segregacja odpadów. To ona kształtuje u dzieci świadomość ekologiczną, uczy oszczędzania energii, wody, uczy dbania o porządek w najbliższym otoczeniu, jak również podczas spacerów, wycieczek. Uczymy dzieci czym są śmieci i jak z nimi postępować. Projekt „Segregujesz - klimat ratujesz” powstał w odpowiedzi na prośbę Wójta Gminy Bielany  w związku z prowadzonymi w gminie działaniami  w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotnym problemem jest mnożenie się na Ziemi ilości odpadów, ich prawidłowe składowanie, utylizacja, recykling. Dlatego też tak ważna jest wiedza i prawidłowe działania w zakresie segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, w najbliższym otoczeniu dziecka. Zajęcia edukacyjne o tej tematyce wzbogacają wiedzę dzieci i przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej nie tylko uczniów naszej szkoły, ale także  mieszkańców naszej gminy.