,,Niepodległościowy Festyn Rodzinny”

Dnia 23 września 2018 roku w  naszym  Zespole Oświatowym w Bielanach Jarosławach  odbył się ,, Niepodległościowy  Festyn Rodzinny” poświęcony obchodom 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Mimo deszczowej i chłodnej  pogody przybyło bardzo wielu gości i uczestników, których na wstępie powitała pani dyrektor Zespołu Oświatowego -Renata Kalicka oraz senator Pan Waldemar Kraska, Wójt Gminy Bielany Pan Zbigniew Wożniak, prezes  Stowarzyszenia ,,Jadwisia” Pani Danuta Księżopolska oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Grażyna Gąsowska. Następnie uczestnicy udali się na bieg upamiętniający Odzyskanie Niepodległości przez Polskę, w którym dzielnie brały udział również przedszkolaki pokonując dystans 300 m. Każdy z uczestników otrzymał na mecie pamiątkowy medal. W dalszej części programu wystąpiły dzieci z przedszkola, które zaśpiewały ,,Piosenkę małego patrioty” oraz wyrecytowały  wiersz ,,Barwy Ojczyste”Cz. Janczarskiego. Następnie zaprezentowali się na scenie zwycięzcy Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej, którzy otrzymali pamiątkowe nagrody wręczone przez senatora RP Waldemara Kraskę i wójta Zbigniewa Wożniaka. Z naszego przedszkola byli to: Sara Mazurczak z grupy ,,Kubusie” oraz Iga Pluciak, Emilia Cholewka i Piotr Krasnodębski z grupy ,,Tygryski”. W dalszej części festynu swoje umiejętności prezentowały dzieci i młodzież  szkolna w ramach przeglądu talentów muzyczno-wokalnych oraz uczniowie Innowacyjnej Szkoły Rozrywkowej w Bielanach. A wszystko działo się pod okiem naszego muzycznego mistrza- p. Dominika Grzyba. W trakcie festynu organizatorzy zapewnili różne atrakcje dla dzieci. Była dmuchana zjeżdżalnia, loteria fantowa, mega klocki, kącik plastyczny, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, gry i zabawy plenerowe, duża maskotka Kubusia Puchatka oraz wata cukrowa. Był również poczęstunek: bigos, kiełbaski, ciasto, napoje. Dla najmłodszych uczestników festynu był przygotowany  przez Gminny Klub Dziecięcy kącik zabaw, pyszne babeczki Buni oraz sok z gumijagód. Dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i rodziców cieszył sie również pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Siedlcach.Koniec imprezy uświetnił występ zespołu ,,Diley”, przy którym wszyscy doskonale się bawili. Niedzielne popołudnie upłynęło na radosnym i rodzinnym spotkaniu.