,,Nasza Polska” –spotkanie w bibliotece

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości  Polski dn.12.09.2018r przedszkolaki z grupy ,,Kubusie” wzięły udział w zajęciach dotyczących wychowania patriotycznego. Dzieci zapoznały się z mapą Polski i odbyły ciekawą podróż po naszym kraju. Dowiedziały się jak nazywa się stolica Polski, największa rzeka w Polsce oraz polskie morze i góry.  Aby lepiej zrozumieć co to jest Ojczyzna wysłuchały wiersza pt.,, Co to jest Polska?” Cz. Janczarskiego.  Zapoznały się również z symbolami  narodowymi Polski : flagą i godłem oraz wykonały prace plastyczne. Kolejne spotkanie w bibliotece było wyjątkowe  i niecodzienne, ponieważ ,,małymi kroczkami” dzieci  poznawały swój kraj i symbole narodowe oraz były wdrażane do poczucia tożsamości społecznej, regionalnej i narodowej.